Skip to main content
  • Ochrona dachu, domu przed kunami

    Zabezpieczamy domy i dachy w sposób maksymalnie utrudniający kunom przedostanie się pod dach naszego domu. Nasze doświadczenie w budowie dachów pozwala nam odnajdywać błędy w konstrukcji oraz je naprawiać.

Ochrona przed kunami

Z pozoru przyjaźnie wyglądające zwierzątko z rodziny łasicowatych. Kuna domowa - ochrona domów przed kunami. Żyje średnio 8-14 lat prawie w całej Europie, w strefie klimatu umiarkowanego Azji, aż po same Himalaje i Chiny. W Polsce kunę domową możemy spotkać na całym obszarze kraju, zwykle w okolicach gospodarstw domowych.

Kuna domowa osiąga długość ciała 65 cm, a ogona 30 cm. Jej wygląd charakteryzuje się przede wszystkim brązową sierścią i rozwidloną białą plamą sięgającą aż do nasady przednich łap (punkt, który odróżnia kunę domową od kuny leśnej - nierozwidlona, żółta łata na piersi) oraz nagie opuszki palców i stóp. Kuny domowe zajadają się niemalże wszystkim, ich menu jest dość rozmaite od gryzoni, ptaków i ich jaja po żaby, owady a także owoce. W gospodarstwach żywi się szczurami, myszami a nawet drobiem.

Naszą specjalizacją od ponad 20 lat są usługi dekarskie, wraz z rozwojem zapotrzebowania Klientów wprowadziliśmy na rynek usługę ochrony domów, poddaszy, dachów przed szkodami wyrządzanymi przez kuny domowe. 

rozszarpuje ocieplenie dachowe

znakuję terytorium

mości gniazdo m.in. w izolacji dachu

rozgryza instalacje elektryczne domu

szpera w silniku samochodowym

magazynuje padlinę w domu

JAK KUNY DOMOWE SIĘ DOSTAJĄ NA PODDASZE?

Kuny są skoczne, zwinne i sprytne. Poruszają się zarówno w pionie jak i poziomie, skaczą na wysokość kilku metrów. Bez problemu więc przeskakują na dach z poziomu ogrodzenia jak i zwinnie przedostają za pośrednictwem ściany. Gdy już znajdują się na poziomie dachu, odnajdują luki w konstrukcji i przedostają się pod pokrycie dachowe. W tym miejscu rozpoczynają wyrządzać szkody w konstrukcji i izolacji.

JAK MOŻEMY ROZPOZNAĆ, ŻE TO KUNA?

Kuny są pięknym stworzeniem, jednak wolelibyśmy by zostały w lesie, zamiast interesować się naszym domem w celu schronienia i magazynowania odpadów. Często możemy przez długi czas nie zdawać sobie sprawy z ich obecności, dlatego ważne jest na bieżąco sprawdzać dom w poszukiwaniu potencjalnych tropów.

ślady i odchody w okolicy domu

tupot (szczególnie nocny)

piski, walki, krzyki

JAK POZBYĆ SIĘ KUNY Z DACHU?

Obserwacja trybu życia i zachowań kuny domowej pozwoliło na skonstruowanie skutecznego systemu zabezpieczeń budynków i samochodów przed odwiedzinami kun. Zajmujemy się naprawą szkód wyrządzonymi przez kuny jak i dostawą oraz instalacją urządzeń zabezpieczających dom przed ponownym zawitaniem kuny domowej. Nasze metody są zgodne z harmonią natury, nie zabijamy, nie trujemy zwierząt. Oferujemy optymalizację elementów domu i dachu w taki sposób by maksymalnie utrudnić przedostanie się kuny pod dach.

KUNA SZUKA I ZNAJDUJE SOBIE CIĄGLE NOWE WEJŚCIA

Nasze doświadczenie w zabezpieczaniu domów przed kunami, pozwoliło nam dojść do wniosku, że kuna szybko się nie poddaje. Jest to zwierze które ciągle szuka nowych dróg do swojego schronienia, na nasze nieszczęście, zazwyczaj w naszych domach. Poniżej prezentujemy próby dostania się kuny na dach, mimo zabezpieczeń. Problem bardzo często polega na błędnym wykonaniu dachu, w którym kuna odnajduje słabe miejsca i je wykorzystuje. Może to być poprzez rozbicie dachówki czy rozerwanie podbitki dachowej. Nigdy nie możemy powiedzieć, że wiemy wszystko o kunach i zabezpieczaniu domu przed nimi, ale możemy zapewnić, że w Polsce mamy w tym fachu największe doświadczenie i wciąż rozwijamy nasze metody by skutecznie walczyć z kunami.

DLACZEGO WARTO AKURAT NAM ZAUFAĆ?

20 lat doświadczenia

Nowatorski system zabezpieczeń

5 letnia gwarancja

Świadczymy usługi na terenie całej Polski!

Skontaktuj się z Nami

Aby skorzystać z wyceny on-line prosimy wykonać zdjęcia połaci dachowej (dachu) z każdej strony budynku i załączyć je do formularza na naszej stronie lub wiadomości e-mail skierowanej na adres trans.hand.rg@gmail.com.

W razie akceptacji warunków i wyceny, prosimy o odesłanie e-maila zwrotnego: "Akceptuję warunki i wycenę przedstawioną w e-mailu"

Po otrzymaniu od Państwa zapytania o wycenę przygotujemy odpowiedź w możliwie najszybszym czasie.

Nie wystawiamy kosztorysów, ofert, ceny są umowne. Wystawiamy faktury VAT.

Ostateczna cena zawsze przedstawiana jest po zapoznaniu się z dachem na miejscu.

Opinie Klientów

Kiedy zaintrygowany dziwnymi dźwiękami dochodzącymi z przestrzeni poddasza mojego domu, która powinna być wypełniona jedynie wełną mineralną i paroizolacją skonstatowałem, że prawdopodobnie buszują tam kuny, wpadłem w panikę. Wiedziałem bowiem, że oznacza to kłopoty. Niedawno moi przyjaciele sprzedali swój dom, którego docieplenie dachowe i poddasze zostały zrujnowane przez te sympatycznie wyglądające zwierzaki. Imali się różnych sposobów, których pełny opis mógłby stanowić niezłą powieść wojenną i w końcu skapitulowali - pozbyli się kun razem z domem :-( Moje przerażenie wrosło znacznie, gdy poczytałem na forach internetowych, o tym jak kuny mogą zatruć życie. Na szczęście trafiłem na firmę Pana Roberta Gołębia, który walkę z kunami przez lata doprowadził do rangi prawdziwej skutecznej sztuki. Poznał zwyczaje i potrzeby tych zwierząt, tak by skutecznie wyprowadzić je z naszych domów. Można śmiało powiedzieć, że Pan Robert Gołąb, to Gołąb TAŃCZĄCY Z KUNAMI.

Polecam firmę Trans-Hand,
Jacek Kawalec

 


 Panie Robercie, 

chciałbym podziękować Panu nie tylko za fachowe i skuteczne zabezpieczenie dachu (ostatnio kunę miałem w domu ok.5 lat temu), ale i za rzetelność. Na przełomie 15 lat był Pan u mnie kilka razy. 

Nigdy nie usłyszałem słów : nie mam teraz czasu lub przyjadę w przyszłym tygodniu. Przyjeżdża Pan niemal natychmiast rozumiejąc problem ludzi dotkniętych tym sympatycznym, a zarazem bardzo uciążliwym futrzakiem. Jeszcze raz dziękuję i życzę samych sukcesów "tańczącemu z kunami". :) 

Pozdrawiam
Zbigniew

Zadzwoń: +48-505-098-781