Trans Hand - Naprawa, zabezpieczenie i ochrona domu, dachu przed kunami
+48 505 098 781 / trans.hand.rg@gmail.com

Ochrona przed kunami

KUNA DOMOWA (kamionka) - NIEPROSZONY LOKATOR

Z pozoru przyjaźnie wyglądające zwierzątko z rodziny łasicowatych.

Kuna domowa - ochrona domów przed kunamiŻyje średnio 8-14 lat prawie w całej Europie, w strefie klimatu umiarkowanego Azji, aż po same Himalaje i Chiny. W Polsce kunę domową możemy spotkać na całym obszarze kraju, zwykle w okolicach gospodarstw domowych.
Kuna domowa osiąga długość ciała 65 cm, a ogona 30 cm. Jej wygląd charakteryzuje się przede wszystkim brązową sierścią i rozwidloną białą plamą sięgającą aż do nasady przednich łap (punkt, który odróżnia kunę domową od kuny leśnej - nierozwidlona, żółta łata na piersi) oraz nagie opuszki palców i stóp. Kuny domowe zajadają się niemalże wszystkim, ich menu jest dość rozmaite od gryzoni, ptaków i ich jaja po żaby, owady a także owoce. W gospodarstwach żywi się szczurami, myszami a nawet drobiem.

Naszą specjalizacją od ponad 20 lat są usługi dekarskie, wraz z rozwojem zapotrzebowania Klientów wprowadziliśmy na rynek usługę ochrony domów, poddaszy, dachów przed szkodami wyrządzanymi przez kuny domowe

Ochrona domu przed kunami

Szkody które wyrządzają kuny domowe

Kuna domowa (często mylona z łasicą) najchętniej zadamawia się w konstrukcji dachowej i na poddaszu domu. W szybkim tempie powoduję szkody w gospodarstwie m.in:

 • rozszarpuję ocieplenie dachowe
 • znakuję terytorium moczem i odchodami
 • mości gniazdo dla młodych wykorzystując m.in. wełnę izolacyjną
 • rozgryza instalację elektryczną domu,
 • potrafi również zainteresować się instalacją samochodu, rozgryzując kable elektryczne i przewody hamulcowe.
 • magazynuję padlinę, która wytwarza nieprzyjemny oddór w domu

szkody wyrządzone przez kuny domowe w izolacji dachuz30kuna domowa i pozostawione kości

Jak kuny domowe się dostają na poddasze?

Kuny są skoczne, zwinne i sprytne. Poruszają się zarówno w pionie jak i poziomie, skaczą na wysokość kilku metrów. Bez problemu więc przeskakują na dach z poziomu ogrodzenia jak i zwinnie przedostają za pośrednictwem ściany. Gdy już znajdują się na poziomie dachu, odnajdują luki w konstrukcji i przedostają się pod pokrycie dachowe. W tym miejscu rozpoczynają wyrządzać szkody w konstrukcji i izolacji. 

ślad kuny domowej

Jak możemy rozpoznać, że to kuna?

  • ślady i odchody w okolicy domu 
  • ślady na ścianie 
  • tupot (szczególnie nocny)
  • piski, walki, krzyki (szczególnie jesienią w trakcie godów)


Jak pozbyć się kuny z dachu?

Kuna domowa dach zabezpieczenie ochronaObserwacja trybu życia i zachowań kuny domowej pozwoliło na skonstruowanie skutecznego systemu zabezpieczeń budynków i samochodów przed odwiedzinami kun. Zajmujemy się naprawą szkód wyrządzonych przez kuny jak i dostawą oraz instalacją urządzeń zabezpieczających dom przed ponownym zawitaniem kuny domowej. Nasze metody są zgodne z harmonią natury, nie zabijamy, nie trujemy zwierząt. Instalacje przeciwko kunom które proponujemy wpływają jedynie niskim dźwiękiem jako skuteczny odstraszać. Wiele słyszymy nieudanych metod odstraszania kun spotykając się z Klientami, nasza metoda rozwiązuję problem dlatego dajemy na nią tak długą gwarancję i zapewniamy szybką reakcję w razie jakichkolwiek problemów. 

Dlaczego warto akurat nam zaufać?

 • 20 lat doświadczenia
 • Polski nowatorski i opatentowany system zabezpieczeń
 • 5 letnia gwarancja
 • Świadczymy usługi na terenie całej Polski

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

telefon: +48-505-098-781

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby skorzystać z wyceny on-line
prosimy wykonać zdjęcia połaci dachowej (dachu) z każdej strony budynku i załączyć je do formularza poniżej lub wiadomości e-mail
.

W razie akceptacji warunków i wyceny, prosimy o odesłanie e-maila zwrotnego

"Akceptuję warunki i wycenę przedstawioną w e-mailu"

 

Po otrzymaniu od Państwa zapytania o wycenę przygotujemy odpowiedź w możliwie najszybszym czasie.

Nie wystawiamy kosztorysów, ofert, ceny są umowne. Wystawiamy faktury VAT.
Ostateczna cena zawsze przedstawiana jest po zapoznaniu się z dachem na miejscu.


Klienci o nas:

W całej Polsce zaufały nam już setki Klientów. Nasze usługi świadczymy nieprzerwanie od ponad 20 lat. Dzięki doświadczeniu, solidnej pracy oraz gwarancji zdobywamy uznanie naszych Klientów. Przekonaj się i Ty. Skontaktuj się z nami!

Opinia o firmie Trans Hand ochrona przed kunami, Jacek KawalecKiedy zaintrygowany dziwnymi dźwiękami dochodzącymi z przestrzeni poddasza mojego domu, która powinna być wypełniona jedynie wełną mineralną i paroizolacją skonstatowałem, że prawdopodobnie buszują tam kuny, wpadłem w panikę. Wiedziałem bowiem, że oznacza to kłopoty. Niedawno moi przyjaciele sprzedali swój dom, którego docieplenie dachowe i poddasze zostały zrujnowane przez te sympatycznie wyglądające zwierzaki. Imali się różnych sposobów, których pełny opis mógłby stanowić niezłą powieść wojenną i w końcu skapitulowali - pozbyli się kun razem z domem :-( Moje przerażenie wrosło znacznie, gdy poczytałem na forach internetowych, o tym jak kuny mogą zatruć życie. Na szczęście trafiłem na firmę Pana Roberta Gołębia, który walkę z kunami przez lata doprowadził do rangi prawdziwej skutecznej sztuki. Poznał zwyczaje i potrzeby tych zwierząt, tak by skutecznie wyprowadzić je z naszych domów. Można śmiało powiedzieć, że Pan Robert Gołąb, to Gołąb TAŃCZĄCY Z KUNAMI. 

Polecam firmę Trans-Hand, 
Jacek Kawalec

 

Słowa kluczowe wyszukiwarek: kuna domowa, kuna dach, kuna strych, zabezpieczenia przed kunami, ochrona przed kunami, kuna domowa na dachu, łasica strych, łasica dach, kuna w konstrukcji dachu, kuna na strychu, jak pozbyć się kuny?, jak pozbyć się łasicy? hałas dach, tupot na strychu, naprawa dachu, naprawa szkód wyrządzonych przez kunę domową, gryzoń na dachu, jak pozbyć się gryzonia z dachu, dziwne odgłosy na dachu, naprawa konstrukcji dachu po kunie, kuna hałas transhand kuna, trans-hand, trans-hand dachy, kamionka.

DYSPOZYCYJNI W CAŁEJ POLSCE